Ez két sav, ami fiatalít. Ki ebben hisz, ki abban. AHÁt, vagyis alfa-hidroxi savat három dologból szoktak kivonni, a tejből (tejsav), cukornádból (glikolsav) vagy gyümölcsökből, például almából. Ha krémben használja az öregedő nő, akkor lassan, fokozatosan hámlaszt, ha kozmetikusnál kezelnek vele, akkor nagy koncentrátumban pár hét alatt lekapja a külső hámréteget. Az elmélet az, hogy eltávolítja az elhalt bőrsejteket, jöhet helyette az új, több kollagén is termelődik. Amúgy tényleg. Ezért van az, hogy az almaecetes lemosás pár hónap alatt szebb bőrt csinál, vagy akár a tejes lemosás is (büdös).
A BHA nem más, mint az aszpirin, ami a képen látott szomorú fűzfa kérgéből származik. A Kalmopyrin ugyanaz: szalicil sav. A különbség az, hogy a BHA zsírban oldódó, ezért jobb a mitesszerek, pattanások kezelésében, mert kitisztítja a zsírban oldódó szennyeződést is. Napi egy Kalmopyírin vízben oldva arcradírként nagyon szép tiszta bőrt produkál. A nagyon szétnapozott bőrre az agresszívebb AHA való. Viszont! Mindkettő napérzékennyé teszi a bőrt, aki nem vigyáz, és aszpirines pofával napra megy fényvédő nélkül, pigmentfoltokkal végezheti. Úgyhogy inkább esti bőrápoláshoz ajánlott mindkettő.
Ezen kívül túlradírozni sem szabad, mivel egy idő után a bőr nem bírja az újratermelődést, főleg idősebb korban, amikor már nem melóznak a sejtek olyan gyorsan.